Kineziológia
Mire jó a kineziológia?
Miben nyújt hatékony megoldást a kineziológia?
- tanulási nehézségek (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia)
- beilleszkedési zavarok
- magatartási problémák
- önértékelési zavarok (önbizalomhiány, gátlásosság)
- családi (szülő – gyerek) és egyéb kapcsolatok rendezetlensége
- allergia
- fóbiák, félelmek, szorongás, stressz
- pánikbetegség
- kommunikációs blokkok
- szexuális zavarok
- alvási zavar
- fejfájás
- meddőség
- elengedési nehézségek (veszteségek feldolgozása)
- depresszió, függőségek
Mi a kineziológia lényege?
Hogyan segít a kineziológia?
A kineziológia pedagógiai és pszichológiai elemeket is tartalmazó készség-, képesség-, és személyiségfejlesztő holisztikus módszer. A módszer figyelembe veszi a test-lélek-szellem egységét. Hatást gyakorol a test energiaáramlására, oldja az érzelmi stresszeket, egyensúlyt teremt a testben, ezzel aktiválva annak öngyógyító mechanizmusát.
A kineziológiai kezelés menete – Mit csinál a kineziológus?
Hogyan néz ki egy kineziológiai oldás?
A kezelés egy feltáró beszélgetéssel kezdődik, amikor a kineziológus szakember a klienssel együtt feltérképezi az adott helyzetet, problémát és egy célt tűznek ki.
Kineziológiai izomtesztelés
Utána a szakember izomteszteléssel megállapítja a probléma okát és forrását, majd különböző, úgynevezett korrekciókkal oldja a stresszt, enyhíti a problémát.
Ilyenkor a kineziológus a klienssel együtt megnézik, hogy egy adott múltbeli esemény pontosan hogyan kapcsolódik össze a jelenlegi élethelyzettel, párhuzamot vonnak, megértik és rálátnak a jelen viselkedésre, helyzetre. A kliens felismeri, hogy döntése, viselkedése és választása egy régi tudatalatti hiedelem szerint zajlik, amit vagy ő alakított ki múltbéli tapasztalatai során, vagy generációsan örökölte őseitől. Ezeket a negatív berögződéseket a felszínre hozza és felnőttként újraértelmezi őket, hoz egy új, tudatos döntést.
A kineziológia kezelés során szükség van a kliens aktív közreműködésére és tudatos jelenlétére.
A kineziológus és a kliens egy téma során általában 3-5 alkalommal találkozik, 1-4 hetente. A gyakoriság és a kezelések száma nagyban függ attól, hogy mennyire súlyos a téma, és a kliens személyes ritmusától. A legvégén a kliens általában kap egy megerősítő gyakorlatot, mely segíti a változás elmélyítését és rögzítését. A találkozások során visszaáll a szervezet és a lélek egyensúlya, valamint a harmonikus élet.
A kineziológia ágai:
- Brain Gym kineziológia
- One Brain
- Touch for Health kineziológia
- Wellness kineziolóiga
- Stress Release
A kineziológia rövid története:
„Nem lehet megoldani problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel létrehoztuk őket.” (Einstein)
A kineziológia szülőatyja dr. George Goodheart, aki az 1960-as években Amerikában alkotta meg ezt a módszert. Csontkovács volt, így gyógyította az embereket, de feltűnt neki, hogy kliensei a kezelés után gyakran visszatértek ugyanazzal a problémával. Felismerte, hogy nem mindig a problémát kell kezelni, hanem azt a korábbi életeseményt, melyhez a probléma kötődik, és így lehet stabil változást elérni.
Dr. Goodheart kidolgozott egy egyszerű izomtesztelési módszert, amely biztos és egyértelmű válaszokat ad a gyógyító számára. Később ezt az alapelvet felhasználva dr. John F. Thie még hozzátársította az ősi kínai medicinát, és az 1970-es években összeállította a Touch for Health (Gyógyító érintés) rendszerét.
Azóta a kineziológiának számos különböző, speciális ága fejlődött ki.