Mi az íriszdiagnosztika?
Az íriszdiagnosztika (iridológia) az írisz (szivárványhártya) vizsgálatával foglalkozik. Minden történés, ami lezajlik a szervezetben, az megjelenik a szemben is! Mégpedig egy meghatározott szerv panasza egy meghatározott helyen és természetesen jellegzetes módon mutatkozik meg. A vizsgálat során fotót készítünk a szemről és az íriszben található jelek kiértékelésre kerülnek.
Az íriszdiagnosztika nem nevez meg konkrét betegségeket, inkább a szervek, szövetek állapotát jelzi, ahhoz kapcsolódó problémákra utal. Az íriszben jelenlévő számtalan jelzés miatt viszonylag alapos vizsgálatra van szükség. Ezt a célt szolgálja a szemről készített fotó, és a szem nagyítóval és/vagy réslámpával történő vizsgálata is.
Az írisz képe természetesen változik az évek során, az állapot jobbulása és rosszabbodása egyaránt lekövethető, így megfelelő képet nyújt az egyén gyógyulási képességéről és a szervezet terápiára adott válaszáról, a terápia hatékonyságáról.
Mit tudhatok meg magamról?
- Az emésztési zavarok okának felderítése (renyheség, divertikulum, gyulladás, erjedés, hurut, parazita jelenlét stb.)
- Gyulladások, gócok, mérgeződések jelenléte
- Szervek állapota
- Kórokozók, vírusok, baktériumok, vegyi anyagok jelenléte
- Alkati erősségek, gyengeségek
- Öröklött betegséghajlamok
Természetesen az állapotfelmérést követően kezelési tervet állítunk fel a mielőbbi gyógyulásért.
Az írisz is egy mikro terület, amelyben megjelennek az egyes szervek vetületei, leképeződései. Közismert és alkalmazott tény, hogy az egyes szervek vetülete megjelenik a szervezet bizonyos területein, mint például a talpon, a tenyéren, a nyelven, a fülön, de a szem szivárványhártyáján is. Ha ezeknek a területeknek a vizsgálatát párhuzamosan végezzük, akkor jelentős pontossággal megismerhetjük a szervezet állapotát, energiaszintjét, gyengeségeit, hajlamait és erősségeit is.
Az íriszvizsgálat szinte minden korosztálynak ajánlott és már igen fiatal kortól kezdve megbízható információt nyújt, az egészség, az öröklött hajlamok, valamint a szervi gyengeségek feltérképezésében és a szervezetet érintő folyamatok (pl.: gyulladás, allergia, immungyengeség, autoimmuntás, degeneratív elváltozás) tekintetében.
A vizsgálat a szervezetre nem ártalmas, nem megterhelő, így bármilyen állapotban (normál vagy legyengült, kimerült stb.) bármikor elvégezhető. Nagyon kevés esetben nem végezhető csak el, mint például a szem durva sérüléseinél, erős kötőhártya-gyulladás esetén, vagy egyes szemműtétek után közvetlenül stb.
Íriszdiagnosztikával foglalkozó szakemberünk:
Íriszdiagnosztika árak:
Neked milyen az alkatod?
A Kék szem – Lymphatikus alkat

Felismerése: Kék, szürkéskék írisz
Betegséghajlam: Nyirokrendszer zavarai, hurutosodás, nyálkahártya-túlburjánzások, elsavasodás, mikrokristályok képződése a bőrben, nyálkahártyában, izmokban – gyulladások kialakulása: allergia, nátha, szénanátha, asztma, ekcéma, reuma, tbc, ízületi panaszok stb.
A barna szem – Hematogén alkat

Felismerése: Barna szemszín a sötétpirostól a feketéig terjedően.
Betegséghajlam: Az ilyen alkatú egyéneknek az anyagcserezavarok kiváltotta betegségekre van hajlama, de emellett megjelenik a vér, a vérképző és vérlebontó szervek, vérerek, belső-elválasztású mirigyek betegségeire való hajlam is. A vér sűrű, koncentrált, könnyen oxidálódik, vérkeringés lassulása, vértolulások figyelhetők meg. Ennek az alkatnak sajátossága még a májmegnagyobbodás, az elhízás, a lassú emésztés és felszívódási zavarok, felfúvódás, görcsös székrekedés, valamint a test-szöveteinek elégtelen oxigénellátása. Számukra fontos nyomelemek: Mn., Co., Cu., Au., Ag., Jód.
A zöldesbarnás szem – kevert alkat

Felismerése: kék írisz, amelyben különböző kiterjedésű barna pigment-anyagok lerakódása figyelhető meg: ez vezet zöldes, barnás árnyalathoz.
Betegséghajlam: Máj/epe rendszer zavaraira és az előző két alkat jellegzetes panaszaira lehet számítani.