Mi történik egy foglalkozáson?
A foglalkozások egyórásak, és négyszemközt zajlanak. Általában beszélgetéssel kezdünk, ezt követi egy festés, rajzolás, vagy agyagozás gyakorlat, majd az utolsó 5-10 percben rátekintünk a munkára és megbeszéljük a továbbiakat. Legtöbbször házi feladatot is kapsz a következő hétre, ami valami művészeti munka vagy átgondolni való.
Mennyi idő egy folyamat?
A legtöbben heti rendszerességgel járnak. A folyamat problémától függően 10 alkalomtól fél év-egy év időtartalmú is lehet. Menet közben mindketten érezzük, hogy kell-e még jönni. Általában az első alkalom egy ismerkedés, a következő találkozók a probléma feltárására irányulnak, melyet a gyógyulási szakasz követ.
Szakembereink:
Az állapotod megjelenik a rajzodban
A rajzod vagy festményed megmutatja, hogy vagy. Még akkor is, ha Te nem tudod megfogalmazni, hogy mi a bajod. De nem csak a rajzodban, hanem minden megnyilvánulásodban jelen van az adott probléma, amivel küzdesz. Ha jól figyelünk, meg is láthatjuk. Mindkettőnknek világosan kell látnunk, hogy mi a baj ahhoz. Ugyanis ha látszik, hogy mi a baj vagy mi hiányzik, eldönthetjük, hogy mire van szükség, milyen módszer a legalkalmasabb a lelki harmonizáláshoz. Erről szól az első néhány foglalkozás. A cél nem az, hogy én lássam az állapotod, hanem az, hogy Te. Amikor ez megtörténik, akkor már tettél is egy nagy lépést önmagad felé.
Cél az érzelmek felszínre hozása
Önmagad megismeréséhez egy jó gyakorlópálya a papír, a ceruza és az ecset. Az mindegy hogy ügyes vagy-e vagy nem, a lényeg, hogy az alkotás által megerősödsz, ellazulsz és rálátsz magadra.
Ezeken az alkalmakon nem öncélú művészkedés zajlik. Nem festeni jövünk össze, hanem azzal a céllel, hogy hozzáférjünk azokhoz az élményekhez, amelyek miatt nem megy az életed. Minden gyakorlat személyre szabott, melyek hatására önmagadra találsz, kezedbe veheted az életed.
A megbetegedések valódi okát a lélekben kell keresni. Ezen művészeti konzultációknak a célja az érzelmek felszínre hozása, a művészet pedig az eszköz ehhez. A közös munka célja a lelki egészség helyreállítása, az önkifejezés megerősítésével az önbizalom növelése.
Mikor válasszam ezt?
Amikor már eleged van abból, hogy mindig kiokoskodod a dolgaidat, és fejben szépen megoldod őket, a gyakorlatban pedig semmi nem történik.
Ha szeretnéd kreatív energiáidat aktivizálni. Amikor úgy érzed, hogy régen minden sokkal jobban ment, most pedig árnyéka vagy önmagadnak.
Miben segít ez a módszer?
- bizonytalan vagy önmagaddal és a döntéseiddel kapcsolatban;
- nincs akaraterőd;
- nincs önbizalmad;
- nem tudod megállni a helyed a világban;
- nem tudod mihez kezdj az életeddel;
- nem érdekel semmi;
- nem tudsz kapcsolatokat teremteni, párt találni magadnak, nem érzed magam értékesnek;
- a folyamataid mindig megakadnak valahol;
- nem tudom kifejezni magad;
- stresszesnek érzed magad.
Amennyiben a fentiek közül egy sem vonatkozik rád, ne is olvass tovább. :)
De ha igen, gondolkozz el az alábbi kérdéseken:
- Mit gondolsz, hogyan fognak ezek a nehézségek megváltozni?
- Mit kell tenned, hogy nagyobb önbizalmad legyen? Hogyan fog kialakulni benned, hogy kedved legyen dolgokba belefogni?
- Mitől lesz jobb a kommunikációs készséged?
- Hogyan lesznek jobbak a kapcsolataid?
Ezek a dolgok természetüknél fogva általában lassabban, sok odafigyeléssel, gyakorlással fejlődnek. Meg kell tanulni dolgokat. Be kell gyakorolni dolgokat. Sikerélményre van szükséged. Érezned kell, hogy képes vagy változtatni dolgokon.
Ez a módszer neked való, ha…
- az alkotás, kreatívkodás közel áll Hozzád
- vagy épp ellenkezőleg, nem mersz szabadon alkotni
- úgy érzed, hogy a „beszélgetős” módszerek nem jártak eredménnyel
- valami mást, újat szeretnél kipróbálni
- szeretnéd, ha valaki hétről hétre kísérné a folyamatodat
Nem Neked való, ha…
- akut problémád van, és arra sürgősen keresel megoldást. A lélekben történő változásokhoz sok türelem kell. Ez nem olyan, hogy gyorsan beugrok, festek valamit, és már jobban is vagyok.
- testi problémád van és erre fizikai gyógymódot keresel
- nem akarsz szabadon alkotni
- nem akarod megmutatni magad, mert félsz, hogy olyan igazság derül ki, amivel nem szeretnél találkozni
Nem kell tudnod rajzolni
A foglalkozások egyszerű feladatokból állnak, amelyek nem igényelnek rajzi, vagy festés tudást. A tapasztalatom inkább az, hogy azzal könnyebb dolgozni, aki egyáltalán nem tud rajzolni. A technikai tudás sokszor elfedi a lényeget.