kineziológia, izomteszt, kienziológus

Szakembereink

Bognárné Náhori Zsanett
Bognárné Náhori ZsanettKineziológus, gyászterápiás csoportvezető
Darai Dóra
Darai DóraKineziológus, családállító, gyászterápiás csoportvezető

„Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek,
Hiába szállnak árnyak, álmok, évek.”

(Juhász Gyula)

Élet és halál látszólag ellentétesek, mégis szorosan összetartoznak, nem léteznek egymás nélkül. Életminőségünket nagyban meghatározza, hogy elfogadjuk-e, ha valaminek lejárt az ideje, és ezzel együtt valami új születik. Engedjük-e ezt a változást, vagy félünk tőle?

A gyász a tudatos elengedés és újjászületés belső munkáját segíti. Bármilyen paradoxonnak tűnik is, a gyász mindig az életről szól, arról, hogy a vesztesség elfogadása révén és abból tanulva hogyan tudunk tovább élni. A halálra tekinthetünk csupán veszteségként és hiányként, de megláthatjuk azt is, hogy mit kaphatunk, miért lehetünk hálásak általa. Megtanulhatjuk az elengedést.

A helyesen megélt gyászfolyamat ajándékai

  • Átéljük a bánatot, a szomorúságot, amely segít feldolgozni a veszteséget. Megtanuljuk tisztelni az érzelmeinket.
  • Elfogadjuk, hogy nem lehet pótolni a pótolhatatlant, hogy a veszteségünk által hiány, űr keletkezett az életünkben.
  • Belátjuk, hogy a felejtés nem megoldás, az összetört szív magától nem gyógyul be, ehhez belső munkára, aktivitásra van szükség.
  • Elfogadjuk, hogy a fájdalomból kivezető út a fájdalmon keresztül visz. A „tüneti kezelés” csak átmeneti megoldás lehet, hiszen az alapprobléma megmarad.
  • Rendezzük a kapcsolatot az elhunyttal: begyógyítjuk a sebeket, megbocsájtunk neki.
  • Jobban megbecsüljük az életet, új módon tekintünk rá.
  • Elfogadjuk a sorsunkat és meglátjuk a szerettünkkel együtt töltött idő ajándékait.
  • Hála születik bennünk, amiért szerethettünk és szerettek minket, mert sokkal jobb valakit szeretni és aztán elengedni őt, mint sohasem szeretni.

Hogyan zajlik az egyéni gyászterápia?

A gyászkísérés meghitt és bizalmas légkörében a szakember megismeri az elvesztett személlyel való kapcsolat történetét és feltérképezi, hogy a gyászoló hol tart a veszteség feldolgozásának folyamatában. Végigvezeti őt a gyász 5 fázisán, segíti a az elhunyttal való kapcsolat rendezését, szükség esetén a megbocsátást.

Mikor ajánlott elkezdeni a gyászterápiát?

Ha sok éve vesztettük el egy szerettünket, akkor is bármikor dönthetünk úgy, hogy megtiszteljük őt az időnkkel és a figyelmünkkel, és belekezdünk egy tudatos, gyógyító folyamatba. Fontos azonban, hogy legalább 3 hónap elteljen a haláleset óta, mielőtt belekezdünk egy terápiás folyamatba!

Együtt könnyebb!

Szeretnénk figyelmedbe ajánlani évente induló gyászterápiás csoportunkat, ahol sorstársak társaságában és szakemberek vezetése mellett haladhass végig a veszteség feldolgozásának felszabadító folyamatán. Következő 4 alkalmas workshopunk március 17-én indul!

Számtalan szakértő állítja, hogy a sorstársi közösség gyógyító ereje felbecsülhetetlen értékű a gyász során. Sokan attól tartanak, hogy ha szabadjára engedik az összes szomorúságukat, fájdalmukat, az elsöprő érzések leterítik őket, s így csak a negatív oldal erősödik fel. Holott épp a sorstársak között enyhül a gyötrődés. A csoportban kialakuló bizalom, együttérzés, megértés légkörében nyíltan lehet beszélni az érzelmekről, az új élethelyzet nehézségeiről, és mintákat lehet kapni arra nézve, hogyan lehet megélni a gyász fájdalmát.

Szüless újjá a gyászfeldolgozás által

Az aktuális workshop időpontokért figyeld honlapunkat, vagy iratkozz fel a hírlevelünkre

Videók

Alternatív módszerek

Ismerd meg, hogy mi mindennel tudunk segíteni neked…