Hajdiagnosztika
Mi a hajdiagnosztika?
Mivel a haj nem létfontosságú szerv, ezért ha szervezetünkben probléma, betegség lép fel, az energiák oda összpontosulnak és a haj ellátása háttérbe szorul. Ezért a hajunk a testünk legkisebb változásaira is reagál és tükrözi szervezetünk állapotát!
A haj és fejbőr betegségei, elváltozásai, tünetei jóval a konkrét betegség kialakulása előtt már jeleznek, ha valamelyik főbb szervünk „gyengélkedni” kezd. A hajnak nagyon sok tünete lehet: ha hajunk töredezett, hullik, túlzottan zsírosodik, korpás vagy idő előtti kopaszodás lép fel, akkor az a szervezetünk és lelkünk egészséges működésének felborulására utal! Az is sokat elárul, hogy a fejbőr mely területein jelentkezik a probléma, mivel a reflexológiához hasonlóan a fejen is megtalálhatóak a szervek zónái.
A haj és fejbőr állapotából következtetni lehet:
- a folyadékháztartásunk állapotára,
- a vénás és a kapilláris keringésünk állapotára,
- a tápanyaghiányokra, felszívódási zavarokra,
- szervi gyengeségekre,
- lelki blokkokra,
- a fejbőr egészségére (csak egészséges fejbőr tud egészséges hajat növeszteni).
Nagyon árulkodó az is, hogy a fejbőr mely területein jelentkezik a probléma, mivel a reflexológiához hasonlóan a fejen is megtalálhatóak a szervek jól elkülöníthető zónái.
Mire jó a hajdiagnosztika, mikor válasszuk?
A hajnak nagyon sokféle tünete lehet, a hajhullás, zsírosodás, korpásodás vagy idő előtti kopaszodás mind olyan jel, amire érdemes a megszokottnál nagyobb figyelmet fordítani. Ha tehát valamilyen problémát észlelünk a hajunkkal, fejbőrünkkel kapcsolatban, a hajdiagnosztika segítségével időben, még a komolyabb tünetek megjelenése előtt ráirányíthatjuk a figyelmet szervezetünk „gyenge pontjaira”, és így megelőzhetjük a súlyosabb betegségek kialakulását.
A haj és fejbőr betegségeinél fontos utánajárnunk, hogy mi okozza a problémát. Ebben segít a mikrokamerás állapotfelmérés, amely után el lehet kezdeni a célirányos hajgyógyászati kezelést. Az állapotfelmérés emellett irányt mutat abban is, hogy milyen szakorvoshoz érdemes fordulni a problémánkkal.
Hogyan zajlik a hajdiagnosztikai állapotfelmérés?
Az állapotfelmérés során egy 200/400-as nagyítású mikrokamera segítségével vizsgáljuk meg a hajat és a fejbőrt.
A hajszálakon felfedezhetünk olyan jeleket, melyek bizonyos betegséghajlamokra utalhatnak. Ezeket időben felismerve sokat tudunk tenni azért, hogy a betegségek ne alakuljanak ki. A fejbőr állapotát vizsgálva megállapítjuk, hogy szükség van-e valamilyen kezelésre, ami javítja a fejbőr vérellátását és anyagcseréjét.
A fejen megtalálhatóak a szervzónák is. Ezekből a zónákból finoman kihúzunk 2-3 hajszálat, mivel a hajhagyma sokat elárul az adott szerv állapotáról. A hajhagyma különböző elváltozásai emellett az egész szervezet energetikai túlterheltségére, egyensúlyának felorulására is utalnak (pl.: vízhiány, nyirokpangás, zsírlebontási nehézségek).