Ez a módszer a cseh Helena Vertelmanovától származik, aki annak idején létrehozta az Élet Mandalája nevű kineziológiai ágat is. Tapasztalatait figyelembe véve tovább fejlesztette a rendszerét, hogy egy közérthető és a mindennapi életben jól használható segédeszközt adjon az emberek kezébe.
Így született meg a Principy Života (ejtsd: principi zsivótá), amely a hagyományos értelemben nem számít kineziológiai módszernek, hiszen nem izomteszttel dolgozik. A terápia gerincét egyfajta vezetett beszélgetés és sajátos kérdésfeltevés alkotja, így a módszer szemléletmódját és hatását tekintve rokonságot mutat a kineziológiával: célja a múltbéli traumák és téves hitrendszerek feloldása, hogy ne azok határozzák meg a jelen döntéseit és választásait.
A Principy Života segít feltárni öntudatlan életfilozófiánkat, amelyet megvizsgálva megérthetjük, hogy milyen hatással volt ez eddigi életünkre, és megláthatjuk, hogy mennyi az igazságtartalma, illetve hogy összhangban van-e az Élet törvényeivel. Emberekként képesek vagyunk arra, hogy feltérképezzük a körülöttünk lévő világot, és kialakítsunk magunknak egy olyan képet, amely térképként szolgál, vagyis megkönnyíti számunkra a döntéshozatalt. Minél pontosabban fedi ez a kép a valóságot, annál könnyebb olyan döntéseket hoznunk, és olyan lépéseket tennünk, melyek elvezetnek bennünket a célunkig. Ezen az úton járva kiderülnek valódi álmaink; életünk irányítóivá, uraivá válhatunk; és elháríthatunk minden akadályt a kiteljesedés útjából. Felismerhetjük valódi önmagunkat, és azzá válhatunk, akik valójában vagyunk!
A módszerrel dolgozó szakembereink: Szabó Norbert