A gyógyközpontról Főoldal Kiadványok Cikkek
Gyógymódok, terápiák | Szakembereink | Áraink 1066 Bp Teréz krt. 46 | Tel: 06 30 311 7777, 06 1 311-7777

Touch for Health - érintés az egészségért

ImageKi ne hallott volna még ilyen vagy ehhez hasonló felszólítást: „Most ülj le, kérlek, mert valami rossz hírt kell közölnöm veled!” Tapasztalatból tudjuk ugyanis, hogy a negatív információ a fizikai testünkre is erőteljesen hat. Úgy érezzük, mintha kiment volna az erő a lábunkból, a karunkból vagy akár az egész testünkből. Ezzel el is érkeztünk a TFH kineziológia alapfogalmához, az energiához, ami alatt a szervezetünket tápláló és életben tartó életerőt (chi, prána, kí) értjük. Ezt az energiát a környezetünkből a csakráinkon keresztül vesszük fel, amely ezek után testünk minden sejtjéhez eljut az úgynevezett energiapályákon keresztül (meridiánok, nádik). A kineziológus ezekkel az energiapályákkal dolgozik.


Ki ne hallott volna még ilyen vagy ehhez hasonló felszólítást: „Most ülj le, kérlek, mert valami rossz hírt kell közölnöm veled!” Tapasztalatból tudjuk ugyanis, hogy a negatív információ a fizikai testünkre is erőteljesen hat. Úgy érezzük, mintha kiment volna az erő a lábunkból, a karunkból vagy akár az egész testünkből. Ezzel el is érkeztünk a touch for health kineziológia alapfogalmához, az energiához, ami alatt a szervezetünket tápláló és életben tartó életerőt (chi, prána, kí) értjük. Ezt az energiát a környezetünkből a csakráinkon keresztül vesszük fel, amely ezek után testünk minden sejtjéhez eljut az úgynevezett energiapályákon keresztül (meridiánok, nádik). A kineziológus ezekkel az energiapályákkal dolgozik.

A touch for health kineziológia megalkotója, dr. John F. Thie felismerte, hogy az izmaink szoros kapcsolatban állnak a meridiánokkal, hiszen azok látják el őket energiával. Ugyanakkor minden meridiánhoz tartozik valamilyen lelki terület is. Ha lelki stressz ér bennünket, akkor az adott meridiánban megakad az energiaáramlás, így elgyengül a hozzá tartozó izom. Vagyis ha a lelkünkben felborul az egyensúly, akkor energetikailag is kibillenünk, s mindez a fizikai testünkre is kihat: bizonyos izmaink elernyednek, míg mások túl feszesek és görcsösek lesznek. Mivel az energetikai szint a fizikai és a lelki szint között helyezkedik el, a touch for health kineziológia célja az energetikai egyensúly helyreállítása, aminek hatására harmóniába kerül a fizikai test és a lélek is.

Fontos tudni, hogy nemcsak a szélsőséges helyzetekre (haláleset, munka elvesztése stb.) reagál a lelkünk, az energetikai rendszerünk és a fizikai testünk, hanem mindenre. Vannak olyan élethelyzetek, amelyekre visszagondolva a mai napig „kiver bennünket a verejték” vagy „feláll a hátunkon a szőr”. Ezek az esetek alapvetően meghatározzák a jelenünket, a dolgokhoz való hozzáállásunkat és a döntéseinket. Röviden: sokszor nem tudjuk azt választani a jelenben, ami a boldogságunkhoz vezetne. Más stresszes helyzetek pedig olyan mély nyomokat hagynak bennünk, hogy azokba belebetegszik a fizikai testünk. Gyakran hallani ilyen panaszokat, hogy „fáj a derekam, de csak a jobb oldalon”, „fáj a vállam a bal oldalon” stb.
 
A Touch for health kineziológia lehetőséget nyújt arra, hogy minden szinten egyensúlyba kerüljünk az életünket meghatározó egy-egy területen. Egyszerű és finomenergetikai technikákkal segít megérteni önmagunkat és helyreállítani belső egyensúlyunkat, hogy minden élethelyzetben jól áramoljanak az energiáink. Így hozzájárul ahhoz, hogy életünk szabadabbá és szeretetteljesebbé váljék!

A touch for health kiválóan alkalmas az alábbi problémák gyógyítására
allergiára, élelmiszer-tesztelésre, energetizálásra, a két agyfélteke összehangolására, izomproblémákra, testtartás-analízisre, fájdalomcsillapításra, baleseti oldásra, hegtelenítésre, mindenféle fizikai betegségre, mélyen rögzült szokások, izmokban rögzült stressz, félelmek, fájdalmak, érzelmek, hitrendszerek oldására

A módszerrel dolgozó szakembereink:  Bíró Anna, Germann Annamária, Pfeffer Zita


 

Elérhetőségünk

Ha fel szeretné venni velünk a kapcsolatot, kattintson ide.
Házirend

Itt olvashat a bejelentkezés és a lemondások rendjéről. Feltétlenül olvassa el
Hírek

Értesüljön azonnal a nyílt napokról, újdonságainkról és a családállítások időpontjairól.
Terápiák, szakemberek
Cikkek és témák A-tól E-ig
Gyógymódok, terápiák
Szakembereink
Kiadványok
Hírlevélre feliratkozás
Váradi Tibor előadásai
Egyéb hasznos információk
Házirend
Árak
Bejelentkezés
Honlaptérkép
Cikkek
Kapcsolat
A Napfényes Élet Alpítványról
Az Alapítvány működése
Váradi Tibor
Kiadványok
Tanfolyamok
További Napfényes honlapok
Napfényes Élet Alapítvány
Napfényes Étterem
Napfényes Cukrászat
Napfényes Tréningek
Napfényes Fesztivál
Napfényes Tanfolyamok
Szófia Művészeti Egyesület
Kiemelt cikkek
A haj egészsége
Menedzser betegségek
Az elhízás
Anyagcsere betegségek
Copyright © 2011 Napfényes Gyógyközpont - info@napfenyesgyogykozpont.hu
Mark Center, VI. Teréz körút 46. II. emelet • Telefon: 1/311-7777, 30/311-7777